В СБУ звинуватили 17-річну франківчанку в наведенні ракет на Бурштинську ТЕС
В СБУ нарешті з'ясували, що агентурною роботою за межами РФ займається ГРУ, а не ФСБ.
Контррозвідка Служби безпеки України затримала нібито завербовану росіянами випускницю франківського технікуму, яка, за твердженням СБУ, допомагала готувати нову серію ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі Прикарпаття. 17-річній дівчині загрожує до 10 років ув’язнення.
Як повідомили в Управлінні СБУ в Івано-Франківській області 3 лютого, дівчина потрапила до уваги російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), коли розмістила оголошення про пошук роботи на одному з інтернет-ресурсів. Це очевидний прогрес, бо раніше затриманих звинувачували в роботі на Федеальну службу безпеки (ФСБ) РФ, яка не займається операціями за межами Росії.
За твердженнями СБУ, дівчину завербували росіяни, пообіцявши легкий заробіток. Найбільше ГРУ цікавила Бурштинська теплова електростанція. За завданням куратора, підозрювана проводила дорозвідку біля ТЕС, щоб з’ясувати її технічний стан після попередніх обстрілів. Для конспірації дівчина виїхала з Івано-Франківська на таксі, а безпосередньо до енергооб’єкта прямувала пішки.
«Прибувши до пункту призначення, вона зробила фото та відеофіксацію будівель ТЕС з прив’язкою до електронних координат на карті. Також агентка вивчала одну із опорних підстанцій в Івано-Франківську. Контррозвідники СБУ затримали фігурантку на гарячому поблизу стратегічно важливого об’єкта», – зазначили в СБУ.
В СБУ також оприлюднили скрін-шоти з комунікації дівчини в мессенджері WhatsApp, в якому вона отримувала інструкції та відсилала зроблені фото.
Під час обшуків у помешканні дівчини вилучили чотири мобільні телефони, які вона змінювала для конспірації зв’язку з куратором. Її арештували без права внесення застави. За державну зраду (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України) підозрюваній загрожує до 10 років ув’язнення, сказано в повідомленні СБУ.
Як повідомляв ЗУНР, 11 березня у середмісті Івано-Франківська, неподалік залізничного вокзалу, підірвалися два підлітки, які переносили саморобний вибуховий пристрій. Тоді ж пролунав вибух в орендованій хлопцями квартирі. Тоді в СБУ теж заявили про російський слід, проте місцеві коментатори були впевнені, що насправді йшлося про одну з точок виготовлення боєприпасів для українських дронів, до чого останнім часом в Україні масово залучають неповнолітніх.
