Міністерство культури Польщі профінансувало антиукраїнську виставку в Європарламенті

18 липня 2025

На ній портрети Бандери та Шухевича розміщені на стенді з підписом «відповідальні за геноцид».

У Брюсселі поляки відкрили виставку, присвячену черговій річниці Волинської різні. На 15 стендах, які стоять в атріумі Європарламенту, англійською мовою висвітлена історія польсько-українського конфлікту XX століття.

На стендах сказано, що виставка висвітлює історію двох народів з 1918 до 1947 року, показуючи найскладніші періоди. При цьому дії українців автори виставки називають геноцидом, а поляків – «відплатою» у лапках, зазначено, що українці після завершення Першої світової війни «претендували на територію східної Галичини», хоча «громадяни українського походження становили 15% від всього населення». Інформація на стендах звинувачує бійців Української Галицької Армії (УГА) та діячів ОУН -УПА у численних злочинах.

«Німці залучали колаборантів з багатьох окупованих країн до злочинів Голокосту. Однак жодна нація не зробила такого помітного внеску у знищення євреїв, як українці», – сказано на стендах. Також там зазначено, що українці брали участь у єврейських погромах і вбивстві 7000 львівських євреїв у 1941 році, а «досвід вбивств євреїв застосували потім у винищенні польського населення».

При цьому портрети Степана Бандери, Романа Шухевича, Петра Олійника і Володимира Щигельського зібрані на окремому стенді з підписом «відповідальні за геноцид».

У соцмережах цю виставку анонсувала депутатка Європарламенту від польської правої партії «Конфедерація» Єва Зайончковська-Гернік. Вона повідомила, що її присвятили черговій річниці Волинської трагедії.

«У будівлі Європейського парламенту відкрито виставку, присвячену пам’яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти поляків на Волині та в східній Малопольщі. Рік тому я дала обіцянку, що в Європарламенті буде виставка, присвячена цій темі. Сьогодні я з гордістю можу сказати, що цього вдалося досягти. Завдяки допомозі Мавзолею мучеництва польських сіл у Міхньові виставка “Поляки-українці в 1918-1947 роках: конфлікт - геноцид - безпам’ятство - надія” у Брюсселі», – написала вона в Інстаграмі.

На стенді зазначено, що виставку організував Музей села у Кєльце і Мавзолей мучеництва польських сіл у Міхньові. Її автором є доктор Губерт Сеньчишин. Профінансувало виставку Міністерство культури і спадщини з Фонду промоції культури.

Нагадаємо, цього року Польща оголосила 11 липня, день початку Волинської різні у 1943 році, «Днем пам’яті жертв геноциду, вчиненого Організацією українських націоналістів та Українською повстанською армією на східних землях Другої Польської Республіки».