24 грудня 2024

Насправді дідух не має нічого спільного з християнством і є суто язичницьким символом родючості.

Поширити / зберегти:


24 грудня на площі Ангелів біля Гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла у Львові урочисто встановили традиційного різдвяного дідуха. Головний різдвяний дідух складається з декількох десятків маленьких снопиків, які цього року несли діти, військові та почесні громадяни Львова у святковій ході з площі Ринок.

Дідух виготовили майстри Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького. Висота дідуха – 4 метри, він складається з 40 маленьких дідухів. Відкриття дідуха у Львові традиційно стартувало з ходи від Ратуші. До події долучалися представники влади і духовенства, захисники України та юні колядники.

Під час ходи хористи «Дударика» та гурт «Джерегеля» співали відомі колядки, щоб львів’яни і гості міста могли підспівувати. Подія розпочалась із хвилини мовчання. Потім капітан 125-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ Богдан Бень завіншував для всіх присутніх.

Традиція встановлення головного дідуха у Львові, започаткована ще у 2009 році, стала невід’ємною частиною святкування Різдва у місті. Проте насправді дідух не має нічого спільного з християнством, і є суто язичницьким символом родючості. Селяни-русини стали використовувати його протягом новорчіно-різдвяних свят як замінник ялинки, на купівлю якої у них не було грошей.

Поширити / зберегти:

Щоб першим дізнаватися новини із Західної України, Польщі та світу, приєднуйтесь до Телеграм-каналу ЗУНР