Волинського митника, якого взяли з касою $700 000, призначили пильнувати митний пост «Ягодин»
З фігуранта гучної справи зняли всі обвинувачення і поновили на роботі.
Фігуранта гучної справи про перевезення 700 тисяч доларів Михайла Бурдейного перевели на роботу в нову митницю. З кінця жовтня 2024 року жовтня він обіймає посаду начальника відділу митного оформлення №6 на митному посту "Ягодин".
Нагадаємо, у червні 2021-го року на дорозі Київ-Чоп у Рівненській області співробітники Державного бюро розслідувань зупинили автівку "Audi Q7", за кермом перебував митник Михайло Бурдейний, якого вважають "касиром Волинської митниці". Під час обшуку у багажнику авто правоохоронці виявили понад 704,3 тисячі доларів. Правоохоронці відкрили справи за кількома статтями Кримінального кодексу. Щоправда, згодом стало відомо, що суд наклав арешт не на всю суму, а лише на 690,3 тисячі доларів.
Втім, після майже півтора року розслідування, наприкінці 2022-го, справу щодо Бурдейного закрили. Гроші виявилися "не його", а начебто справжній їх власник вирішив передати їх на потреби ЗСУ.
Речниця Волинської митниці Валентина Черниш пояснила, що з Михайла Бурдейного познімали всі підозри. "У нього є рішення судів про те, що він не винен, про те, що гроші не його, і ці гроші були перераховані власником на користь ЗСУ, юридичних підстав звільняти Бурдейного немає", – прокоментувала вона.
За словами речниці, з 2015 року митник працював на Волинській митниці Державної фіскальної служби. У 2019 році його перевели у штат оновленої митниці. Логіка тієї реформи полягала у тому, щоб відмежувати митницю від податкової служби. Внаслідок цього з’явилася окрема юридична особа – Волинська митниця Держмитслужби. Саме в цьому відомстві поки тривало кримінальне провадження за Михайлом Бурдейним залишалося робоче місце. Згодом Волинська митниця як юридична особа перестала існувати і тепер є підрозділом Держмитслужби і підпорядковується їй напряму.
З кінця жовтня 2024 року Михайла Бурдейного перевели на нову посаду. Нині він – начальник відділу митного оформлення на митному посту "Ягодин".
"Довго, з огляду на гучну справу, рішення щодо Бурдейного не приймалося. Але, оскільки всі правоохоронні органи познімали усі підозри, а те, в чому його підозрювали, не підтвердилося, його зобов’язані були призначити в нову структуру. Власне це і було зроблено. У Волинській митниці Держмитслужби Бурдейний займав трохи вищу посаду, аніж зараз", – повідомила Черниш.
Призначив Бурдейного на нову посаду у жовтні виконувач обов’язків начальника Волинської митниці Андрій Чаборай. 6 листопада, після того, як інформація про таке кадрове рішення набула розголосу, він повернувся працювати на Львівщину, а керувати Волинською митницею тимчасово буде посадовець з Київської.
Цікаво, що у самого митника у декларації немає ані власного житла, ані автомобіля. Під питанням навіть те, де проживає митник, працюючи на «Ягодині». Бо у його останніх деклараціях не вказано жодного орендованого житла на Волині. А місцем. проживання офіційно він вказав селище Кельменці у Чернівецькій області, де мають будинок його батьки.
Але якщо у самого Бурдейного з нерухомості – пусто, то його родичі чи не щороку обживаються новим майном. Відтак, дружина митника, Ірина у 2018 році стала власницею будинку в селі Росошани Чернівецької області, на понад 130 метрів квадратних. А судячи із дописів у соціальних мережах, проживає вона із дітьми зовсім не на Буковині, а у Львові. Старша донька митника Дарія часто публікує фото з двору житлового комплексу «Добра оселя». Саме тут має квартиру мати Бурдейного, Галина.
Найбільше нерухомості за останній час придбала саме Галина Бурдейна. Чи не найдорожче її придбання – будинок у закритому котеджному містечку «Панська Гора», що у селі Сокільники неподалік Львова, на майже 250 метрів квадратних. Нині всі котеджі від забудовника – продані, але на сайтах з продажу нерухомості ціна на будинок із ремонтом тут стартує від 10 мільйонів гривень, та може сягати до 45 мільйонів.