Львівська опера відмовилась від співпраці зі співачкою через її участь у виставах з росіянами

9 лютого 2024

Театр також закликав українських артистів не брати участь у спільних з російськими артистами проектах, оскільки це працює проти України.


У Львівській опері на 17 лютого запланована вистава «Кармен». Головну партію о опері Жоржа Бізе мала виконати запрошена вокалістка, лауреатка міжнародних конкурсів Валентина Плужнікова. Однак театр відмовився від співпраці зі співачкою через її участь у виставах з російськими артистами. Про це повідомили у Львівській національній опері.

«Львівська національна опера, на жаль, не володіла повною інформацією щодо творчої біографії Валентини Плужнікової під час перемовин щодо її участі в опері "Кармен" Жоржа Бізе. Щойно нам стало відомо про її участь у спектаклях разом з російськими артистами під час навчання в академії Ла Скала. Командою Львівської національної опери оперативно прийнято рішення про скасування участі Валентини Плужнікової в опері "Кармен" 17 лютого», – йдеться у повідомленні.

Театр також закликав українських артистів не брати участь у спільних з російськими артистами проектах, оскільки це працює проти України.

Раніше у Львовіській опері прокоментували гастролі у Європі балетних труп з України із російським репертуаром.

«Наша позиція лишається незмінною: ми засуджуємо діяльність колективів та артистів, що беруть участь в сумнівних концертах та акціях за участі російських зірок та не вилучають зі свого репертуару твори російських композиторів. Від початку повномасштабного вторгнення Львівська національна опера повністю відмовилась від російського репертуару», – йшлося у заяві театру.

Валентина Плужнікова є лауреаткою міжнародних вокальних конкурсів та учасницею європейських оперних фестивалів. Співачка здобула ступінь магістра у Національній музичній академії України імені Петра Чайковського у Києві, після чого навчалась у США за програмою Lindemann Young Artist Development. Зараз Плужнікова виступає на різних оперних сценах світу. На повідомлення Львівської національної опери співачка наразі не відреагувала.