Закинуті санаторії у Трускавці планують перебудувати під житло для переселенців

2 листопада 2022

Закинуті кілька років тому трускавецькі санаторії «Рубін» та «Янтар» модернізують і організують тут житло для переселенців.

Про це повідомила агенція «Інтерфакс-Україна» з посиланням на юридичну фірму Integrites, яка виступає консультантом Трускавецької міської громади за цим проектом. У межах проекту планується модернізувати під будинки із їдальнями, соціальні центрами будівлі закинутих санаторіїв «Рубін» та «Янтар» загальною площею орієнтовно 32 тис.м2, розташовані в центрі Трускавця. 

«Вони були законсервовані на початку російської агресії у 2014-2015 роках», – сказав агенції партнер Integrites Олег Загнітко. За його словами, у результаті модернізації житло зможуть отримати до 3 тис. людей – і сім'ї, і самотні особи.

Проект буде реалізуватися на основі державно-приватного партнерства (ДПП) із метою інтеграції переселенців в економіку субрегіону. Integrites із липня 2022 року консультує місто щодо фінансової та управлінської структури ДПП. Проект у Трускавці є частиною Rehousing Ukraine Initiative (Ініціативи житлового забезпечення України). ІЖУ – це партнерство Інституту доступного житла (Affordable Housing Institute) – неприбуткової організації, зареєстрованої в США, та Integrites із залученням фахівців.

11-поверхові санаторії «Рубін» та «Янтар» збудували у Трускавці на початку 80-х років. Зараз ці санаторії до ПрАТ «Трускавецькурорт», на яке нещодавно було накладено арешт у межах кримінального провадження щодо відчуження майна об'єктів нерухомості, які перебували в управлінні Федерації професійних спілок України, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» та ПрАТ «Укрпрофтур». Обидва санаторії були закриті ще сім років тому і поступово руйнуються.

«Як ми бачимо з мотиваційної частини постанови суду, об'єкти можуть повернутися у державну власність під керівництвом Федерації профспілок. У цьому випадку здійснення ДПП може спроститися, але проведення конкурсу на відбір приватного партнера, найімовірніше, потребуватиме більшого часу на підготовку», – прокоментував ситуацію Загнітко.

До структури ПрАТ «Трускавецькурорт» входять санаторії «Весна», «Кристал», «Алмаз», «Янтар», «Рубін», «Берізка». Кінцевий бенефіціар цих санаторіїв – Павло Якубенко, зареєстрований на Кіпрі. Зареєстрований капітал ПрАТ становить 174,8 млн грн. За даними підприємства за 2019 рік, його чистий прибуток становив 91,9 млн грн.