Від початку повномасштабної війни передав на передову 10 таких металевих грубок. Чоловік каже, їх виготовляє зі старих газових балонів за власною технологією.
Поширити / зберегти:Майстерню для виготовлення п'єциків для потреб військовослужбовців Михайло Гуменний облаштував у власному гаражі. Чоловік розповідає, тут зберігає необхідний інструмент, старі газові балони для виготовлення грубок, металеві відходи, з яких сам виточує окремі деталі. Балони та метал йому приносять волонтери.
За фахом чоловік газозварник, вдень працює, а у вільний від роботи час виготовляє буржуйки, розповідає Суспільне.
Чоловік розповідає, першу буржуйку сконструював з підручних матеріалів ще під час служби в армії. Коли почалася війна, почав робити їх для потреб військовослужбовців.
– Я мав тут балони свої, почав робити. Потім мені довозили. Зробив 10 штук, мені сказали, що більше не потрібно і я перестав. А тепер я робив в селі, а там два хлопці 10 і 13 років Іван і Максим кажуть, що в місті діти збирають гроші, щось допомагають на ЗСУ, а ми тут сидимо і нічого не можемо. Я їм сказав, що йдіть по селі, знайдіть балон і я зроблю від вас буржуйку. Вони сказали, що в них є три балони. Ну і дідо дав балони і я так почав робити, – каже тернополянин.
Процес виготовлення однієї буржуйки займає понад три години. Чоловік каже, виготовляє грубки за власною технологією.
– Я дав кутники. По перше, воно в землю стрягнути не буде, не треба щось підставляти. Я її роблю трохи нижчою, бо їх роблять високими, а транспортувати туди їх важко. Ну і при транспортуванні може впасти, може зігнутися, – каже чоловік.
На таких грубках можна розігріти чи приготувати їжу. Також можна швидко зігрітися та висушити одяг.
Коли грубка повністю готова, на ній треба обов’язково випалити фарбу.
– По тій причині, що хто не знає і поставить її в бліндажі, чи приміщенні, почне диміти, куритися і треба буде втікати з приміщення, тим більше в ямі, в бліндажі, там витяжки такої немає, щоб воно виходило. Ще раджу, щоб не давали оцинкованих труб. Цинк також вигоряє і дуже травить людину, – розповів Гуменний.
Виготовляючи грубки, треба подбати й про безпеку бійців.
– На кожну буржуйку ми даємо 4 метри труби, комплект такий, бо коли горить буржуйка прямо, тепловізори показують, вони бачать і в те місце стріляють. А є, що відводять в сторону. Ставляться два коліна і туди дальше кілька метрів, то вже не буде пряме влучення, – каже Гуменний.
Михайло Гуменний показує ще один пристрій для обігріву та швидкого приготування їжі, яку зробив сам. Це так звана реактивна пічка. При потребі готовий виготовляти такі печі для потреб фронту.