У Калуші на Франківщині відкрили виробництво з виготовлення кормів для тварин – перевезли з Харківщини

30 вересня 2022

У Калуші на Івано-Франківщині відкрили виробництво з виготовлення кормів для тварин. Частину обладнання для підприємства перевезли з Харкова, де власники мають ще одну фабрику: вона досі працює.

– З Харкова забрали мінімум обладнання — лише для того, щоб доукомплектувати. Компанія проінвестувала в цей проєкт. Майже все оснащення, яке тут є, придбали під час війни. Це — нове обладнання українських виробників, — розповідає Суспільному заступник директора з виробництва Дмитро Коваль.

У Харкові своє виробництво компанія зупиняла на півтора місяця через обстріли.

– Слава Богу, в нашій локації не було безпосередніх прильотів, але вони були на відстані 500 м, кілометр і більше, — додає Дмитро Коваль.

Начальниця виробництва Віталія Ткаченко розповідає, що на початку повномасштабної війни виникли проблеми із сировиною.

– Наш постачальник працював біля Херсона. І в нас були проблеми із сировиною, але ми її розв'язали — знайшли інших постачальників. Зараз у нас ситуація стабілізувалася. Правда, деяку сировину потрібно везти із Запоріжжя, з Харкова або з Києва. У Калуші її немає, — каже Віталія Ткаченко.

На підприємстві працюють переважно місцеві. Їх навчали спеціалісти з Харкова, які приїхали сюди, щоб налаштувати виробничі процеси.

Виготовляють корми у двох цехах. В одному з них роблять ласощі — коктейлі для гризунів. В іншому фасують зернові суміші у спеціальній машині, а потім запаковують.

Поруч із виробництвом у Калуші облаштували склад. Звідти продукцію відвантажують на продаж.

Як бачимо, навіть за умови, коли підприємство цілком успішно працює на Сході досі – східняцький капітал таки не мине нагоди ще глибше проникнути й захопити господарку Західної України. І Київ при цьому ще й максимально допомагає.

Водночас до війни якоїсь співставної турботи та допомоги з боку Києва тій самій Галичині, Волині, Закарпаттю та Буковині – не спостерігалось. Навіть навпаки: усіляко заохочувалося упослідження економік цих країв.