До процесу асиміляції маленьких українців вже долучився і міжнародний ЮНІСЕФ: він профінансував створення нових місць в приватних дитячих садочках.
Поширити / зберегти:– Завдяки співфінансуванню щонайменше 200 дітей зможуть відвідувати недержавні дитячі садки в Кракові з жовтня 2022 року до кінця червня 2023 року. Сподіваємося, що цей час допоможе батькам організувати своє життя. З одного боку, зайнятися найважливішими справами, знайти місце роботи або зосередитися на повсякденних обов’язках. З іншого боку, відпочити та подбати про себе, — повідомив Даріуш Домаєвський, заступник директора краківського Департаменту освіти.
Про це повідомляє UAinKrakow.pl з посиланням на міський портал.
Орґанізатори запрошують усі недержавні дитячі садки Кракова (фінансовані ґміною чи самоврядуванням та приватні) зв’язатися з фондом Internationaler Bund Polska та взяти участь у проєкті #KrakówWspólnie, в рамках якого кошти виділяються на опіку дітей з України.
Додаткову інформацію надає координаторка проєкту від імені Internationaler Bund Polska – Анжеліка Ноцонь (przedszkola.krakowwspolnie@gmail.com, 789 800 839).
Деталі про заходи, які проводитимуть у рамках проєкту, публікуватимуть на Освітньому порталі Кракова та на сайті IB Polska.
Тут потрібно згадати, що ще задовго до початку війни і прибуття мільйонів біженців з України – Польща впродовж вже купи останніх років постійно відчувала брак і шкільних педагогів, і місць в дитячих садочках.
Про безкоштовні місця в публічних (державних чи комунальних) дитсадках багато хто з самих поляків вже й перестав мріяти, але ситуацію не рятували навіть і приватні платні дитячі «передшколи».
З появою сотень тисяч дітей з України, зрозуміло, все стало ще сумніше. Власних коштів на швидку побудову державних садочків Польща, очевидно, що давно не має.
Тож скидається на те, що тепер польська влада все більше і більше лобіюватиме фінансування на різні адаптаційні та асиміляційні заклади зі світових міжнародних структур: як ЮНІСЕФ і подібні.