Працівники муніципальної варти намагались силою розіграти працівників ринку, які перешкоджали демонтажу брами "Добробуту", одну жінку забрала швидка.
Поширити / зберегти:Уже два дні поспіль у Львові намагаються знести огорожу ринку "Добробут", яка закриває проїзд по вулиці Старій позаду ринку. Аби розігнати працівників ринку, які перешкоджали зрізати паркан, працівники муніципальної варти розпилили сльозогінний газ і побили кількох людей. Аби вгамувати конфлікт, викликали поліцію, одну жінку забрала швидка.
Про це розповів Еспресо.Захід адвокат Андрій Потинський.
У Львівській міській раді запевняють, що паркан встановлений самовільно, а вулицею не можуть пройти пішоходи та проїхати автомобілі екстрених служб. При цьому в ЛМР кажуть, що базарних павільйонів ніхто не чіпатиме.
Утім демонтаж здійснюють відповідно до рішення виконкому № 781 "Про облаштування укриття (бомбосховища) у Галицькому районі м. Львова та забезпечення функціонування тимчасової автостоянки", текст якого не оприлюднений, бо містить інформацію з питань у сфері оборонної роботи.
Тож у працівників ринку виникли логічні побоювання, що автостоянку можуть облаштувати на території ринку.
– Виконком прийняв рішення з обмеженим доступом. І на виконання цього рішення про облаштування бомбосховища почали проводити дії зі зрізання заїздів по вулиці Старій, – каже Андрій Потинський. – Ці заїзди є вже років тридцять. Ще у 1992 році, коли мали будувати готель "Золотий лев", з ДАІ та районною адміністрацією була погоджена схема організації дорожнього руху. Причому вулицю Стару загороджував не стільки ринок, скільки мешканці, які там живуть за адресою Стара, 1. Другий заїзд – Стара, 3 – це заїзд з воротами, через які завозили товар. Там була пішохідна зона – відвідувачі ходили на ринок.
Юрист переконаний: якби рішення про відкриття проїзду по вулиці Старій було публічним, конфлікту можна було б уникнути.
– Можна було провести громадське обговорення: мовляв, люди, 30 років було так, а тепер влада вирішила відкрити вулицю з таких-то міркувань. Однак міська рада чомусь це сховала у закритому рішенні про бомбосховище. Нам текст рішення дали зачитати уже під час штурму, – каже Андрій Потинський. – Звичайно, люди не розуміли, що робиться, чи вони прийшли ринок зносити, чи що. Але мене у цій ситуації найбільше обурює навіть не те, як це оформили юридично, а те, в який спосіб вони це зробити. Людей поливали сльозогінним газом, штовхали, били, одну жінку забрала швидка. Чи є виправдане відкриття вулиці застосуванням таких заходів?
Зрештою, між містом та власниками ринку існує тривалий конфлікт. Адже ще на початку 1990-х тут мав бути готель, але виріс ринок, який, м’яко кажучи, не є окрасою середмістя. Наразі місто оскаржує у судах право власності на сам ринок і на користування земельною ділянкою 0,66 га.
– Оскільки акт на землю був виданий ще у 1993 році, у мерії вважають, що щось там було зроблено неправильно. Зараз у цьому розбирається суд, накладений арешт. Є порушене кримінальне провадження, яке ініціювало місто, через начебто неправильно зареєстровані документи на землю. Є ухвала, де заборонено проводити будь-які роботи на цій ділянці. Ринок ремонтував перекриття, бо затікало всередину – зупинили навіть виконання цих робіт, – каже Андрій Потинський. – Так виглядає, що зараз створюють набір перешкод для діяльності ринку. Можливо, є якась концепція, але влада цього офіційно не оголосила. Але "Добробут" – це три сотні людей, які тут працюють: власники яток, реалізатори, прибиральники, адміністрація. Усі вони забезпечені роботою під час воєнного стану.
Щодо самого бомбосховища, то, за словами юриста, воно розташоване на іншому боці ринку. При цьому за сім місяців міська влада про нього не згадувала, тож працівники ринку та волонтери самі його упорядкували, хоч укриття й досі не є в ідеальному стані.
Однак найбільше працівників ринку турбує пункт рішення виконкому, у якому йдеться про облаштування стоянки на ділянці 12 соток. Її мають облаштувати до 01.12.
– Ми просили: покажіть, будь ласка, де має бути стоянка. Адже ділянка – це завжди визначені межі, координати. Нам згодом показали якусь схему, з якої точно не зрозуміло, де саме буде стоянка і чи вона часом не буде там, де зараз ятки, – каже Андрій Потинський.
Наразі відомо, що місто та представники ринку домовилися створити робочу групу, яка працюватиме над врегулюванням цього конфлікту.