Вільні приміщення в Польщі переобладнають під міські квартири для біженців з України

6 липня 2022

Проект міжвідомчої стратегії, підготовлений урядом, має сприяти інтеграції біженців з України. Одним із його елементів є підготовка недорогого комунального житла з місцевою владою, - сказала Аґнєшка Сцигай, міністр соціальної інтеграції.

 

Міністр соціальної інтеграції Агнешка Сцігай розповіла про проєкт міжміністерської стратегії, який вона готує, щоб допомогти інтегрувати біженців з України, повідомляє Życie Polska.

«Стратегія передбачає підготовку з місцевою владою недорогого комунального житла», - сказала вона.

Розробка стратегії перебуває на стадії консультацій із спільнотою громадських організацій та органами місцевого самоврядування.

«Ми хочемо дуже швидко розпочати міжвідомчі консультації, і це питання кількох тижнів, коли ми встигнемо скласти цю стратегію та представити її громадськості», - зазначила вона.

Міністр зазначила, що настав момент для тих, хто тікає від війни, щоб «почати ставати більш незалежними». Щоб це стало можливим, ми повинні «допомогти їм знайти роботу, а також квартиру якомога дешевше». Проблема в тому, що більшість біженців залишилися у «великих містах і живуть великими скупченнями». Як зазначає міністр, у містах більше немає варіантів житла або вони «дуже дорогі».

Вільні приміщення стануть квартирами

Сцігай підкреслила, що достатньо "трохи підлаштуватися під можливість проживання, які знаходяться в приватних руках. «Кожна ґміна знає, що в її районі є багато таких варіантів», - зазначила вона.

Роль органів місцевого самоврядування – шукати можливості та спілкуватися з власниками таких квартир, а уряд – допомагати в отриманні коштів для їх фінансування. Такі квартири були б у ресурсах комуни «кілька років».

«На 5-6 років органи місцевого самоврядування будуть забезпечені можливістю проживання в комунальній зоні», - сказала вона. - Менші міста – «завжди відкриті» для мігрантів з України».

Життя та робота в невеликих містах

Другим елементом розробленої стратегії є поглинання біженців ринком праці.

За її словами, нова стратегія «передусім дозволить уникнути соціальних конфліктів». За її словами, у Польщі перебувають понад 1,5 мільйона біженців з України, тому «треба думати, як вони можуть використовувати свої ресурси».

«Як зробити так, щоб їм було добре в наших маленьких місцевих громадах – органах місцевого самоврядування», - сказала вона і додала, що в цій сфері є повна згода всіх політичних сил Польщі.

Як повідомила сьогодні Прикордонна служба, з 24 лютого до Польщі з України прибуло 4 мільйони 573 тисячі осіб. Наприкінці травня заступник голови Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Блажей Побожи оцінив, що на той момент у Польщі перебувало приблизно 1.2-1.5 мільйона біженців з України.

Покищо з боку владних чинників України немає жодної реакції щодо перспективи втратит 1.5-2 млн працездатних дорослих громадян та дітей тільки в одній Польщі. А ось сама Польща, судячи з її дій та різного роду «інтеґраційних» заходів — ловить момент на повну! 

Скжімо, за остатні 5-6 років тяжко пригадати, аби подібні програми забезпечення дешевим, або й навіть безкоштовним житлом Польща розгортала щодо своїх малозабезпечних громадян чи навіть і безпосердньо для безпритулів!

Тому на думку низки огляядачів, важо наразі зрозуміти, де з боку Польщі йде направду щире бажання допомогти вікаа від війни, а де — холодний корисний стратегічний розрахунок закрити мільйонами біженців демографічні проблеми в країні та брак робочих рук, особливо на низькокваліфікованих роботах і в депресивних районах Речі Посполитої?