Понад 400 польських компаній хочуть зайти в Україну. 9 червня розпочався набір польських компаній, які хочуть відновити експорт в Україну та взяти участь у її реконструкції.
Поширити / зберегти:420 польських компаній зацікавлені у відновленні експорту в Україну та відбудові країни в рамках програми, запущеної МРіТ та Польським агентством інвестицій і торгівлі, повідомили в Міністерстві розвитку і технологій.
Як повідомив міністр розвитку та технологій Вальдемар Буда, компанії, які потраплять до списку, зможуть скористатися преференціями, зокрема, у сфері доступу до юридичних послуг, страхування, експортних гарантій. Він додав, що програма передбачає консолідацію підприємців, класифікацію та визначення суб’єктів та галузей, зацікавлених у виході на український ринок, пише Życie Polska.
Згідно з інформацією PAIH у середу, оціночна вартість відновлення збитків від війни в Україні становить 750 мільярдів доларів. У ньому додали, що прогресуюче руйнування вказує на «величезний обсяг роботи, до якого повинні бути готові компанії, які приєднуються до проекту реконструкції».
За даними PAIH, найбільше заявок надійшло від будівельної галузі – це третина компаній, які бажають взяти участь у цьому проекті. Далі йдуть компанії з ІТ-індустрії, а також виробники машин, ліків і продуктів харчування. Переважна більшість зацікавлених бажають експортувати товари та послуги, а також співпрацювати з суб’єктами в Україні, в тому числі субпідрядними. Кожне третє підприємство також хоче інвестувати в нашого сусіда, - повідомили.
Оператором програми в рамках проекту Міністерства розвитку і технологій є Польське агентство інвестицій і торгівлі (PAIH). Мета – створити базу даних польських підприємців, які будуть зацікавлені повернутися на український ринок.
Низка зі зголошених компаній вже працювала на ринку України, і тому для них це буде просто доброю нагодою повернути собі старі позиції. Але за оцінкою експертів, більшість з цих фірм вперше зайде в Україну, користуючись можливістю здійснити «похід на схід» і завоювати для себе раніше не дуже доступний ринок України.
Цікаво буде простежити також і за географією розгортання діяльності цих компаній: яка частка з них поїде, скажімо, в Харків, а яка все ж таки розгорнеться виключно на теренах Західної України, де і відбудовувати особливо немає чого?