Новини


В НАТО вважають, що чотири батальйони зупинять агресію Росії


Чотири батальйони НАТО у країнах Східної Європи готові "негайно відповісти на будь-яку агресію", заявили міністри оборони вісьмох країн-членів на зустрічі у Брюсселі.

Під час начань НАТО "Iron Wolf 2017" у ЛитвіПід час начань НАТО "Iron Wolf 2017" у Литві

Чотири міжнародні батальйони, розміщені у Східній Європі, повністю готові відповісти на будь-яку російську "агресію". Про це заявили міністри вісьмох країн НАТО у четвер, 29 червня, після зустрічі в Брюсселі. Німеччина, Великобританія, Сполучені Штати і Канада нині очолюють міжнародні групи швидкого реагування, розміщені в Естонії, Латвії, Литві та Польщі. "Сьогодні ми заявляємо, що ці батальйони готові стримати і, в разі необхідності, негайно відповісти на будь-яку агресію спільно з національними збройними силами", - йдеться у спільній заяві міністрів оборони.

Чотири батальйони, сформовані з представників 15 різних держав НАТО, налічують загалом близько 4500 військових. Їх розміщення стало "прямою відповіддю на агресивні дії Росії на периферії території НАТО, які знизили стабільність та безпеку, збільшили непередбачуваність", - йдеться у документі. Генсек НАТО Єнс Столтенберг пообіцяв також "продовжити зміцнювати присутність у Чорноморському регіоні".

Як стало відомо після зустрічі, країни НАТО збільшили видатки на оборону порівняно з попереднім роком на 2,25 відсотка. Однак кількість країн, які виконують вимогу Альянсу щодо виділення мінімальних двох відсотків ВВП на оборону, залишається невеликою. До таких країн у 2017-му належать США, Греція, Естонія, Великобританія, Румунія та Польща. Німеччина, попри намір збільшити оборонний бюджет, станом на поточний рік виділяє лише 1,22 відсотка ВВП.

Як відомо, на Яворівському полігоні під Львовом четвертий рік перебувають від трьох до п'яти тисяч військовослужбовців США, Канади, Великої Британії, Польщі та інших країн НАТО з власною бронетехнікою та гелікоптерами. Оскільки Конституція України забороняє створення іноземних військових баз на території держави, базу НАТО створено під виглядом "міжнародних військових навчань", які тривають 365/366 днів на рік.

Опитування

Що треба відзначати 30 червня?