Новини


Фестиваль «Ніч у Луцькому замку» вдев’яте відбувся у замку Любарта


Фестиваль «Ніч у Луцькому замку» вже вдев’яте відбувся у замку Любарта. Його не проводили у 2014 та 2015 роках через ситуацію на сході України, але у 2016 відновили.

Події минувшини, протистояння добра і зла, спроектовані на сучасність, і опера від найпрестижніших театрів Європи. Такою була цьогорічна "Ніч у Луцькому замку". Організатори відмовилися від традиційних майстер-класів і ремісників, а також старовинних страв у межах замку. Епоху Середньовіччя витіснили сучасні мистецькі мотиви.

"Ніч у Луцькому замку" відкрив львівський театр "Воскресіння". Цього разу згадали про одну із найвагоміших подій Луцька – з’їзд європейських монархів 1429 року. Після грандіозної вистави на відвідувачів чекав виступ балерини на повітряних кулях. Балет у повітрі лучани бачили вперше.

На зміну повітряній балерині вийшли незвичні білі ведмеді. Це французький театр "Ремю Минаж". Велетенські фігури обійшли колом усю фортецю, радо вітаючи глядачів.

Представник програми «Інтеркультурні міста» Ради Європи Ксенія Хуванова-Робікондо розповіла, що вже не перше перебуває у Луцьку і дуже вражена його різноманітністю. Вона також повідомила, що обласний центр Волині увійшов до мережі інтеркультурних міст.

Організатори сподіваються що завдяки цьому фестивалю та численним закороднним гостям про Луцьк дізнаються у всьому світі. Цьогорічний бюджет свята – півтора мільйона гривень. Організатори фестивалю тож повідомили, що зібрані під час  арт-шоу гроші підуть на благодійність: за ці кошти планують провести ремонт Луцької міської дитячої лікарні.

За 9 років фестиваль "Ніч у Луцькому замку" став брендом міста. Його не проводили у 2014 та 2015 роках через ситуацію на сході України, але у 2016 відновили.

За матеріалами ІА "Волинські новини", ZIKТелеканалу новин «24».

Опитування

Що треба відзначати 30 червня?