Новини


У Чернівцях річницю ЗУНР відзначили флеш-мобом


Вшановуючи історичну дату, активісти провели флеш-моб «Підняття прапора ЗУНР над ратушею Чернівців». Однак підняти прапор вдалося лише символічно – техніка відмовила.

Акцію на Центральній площі Чернівців було присвячено 96 річницям створення Західно-Української Народної Республіки та Буковинського Віча, яке 3 листопада 1918 року проголосило приєднання української частини Буковини до ЗУНР. 

Активісти на чолі з Олегом Хавичем нагадали, що ЗУНР була європейською державою, і нині це собливо символічно, бо 1 листопада 2014 року почала діяти Угода про асоціацію між Україною та ЄС. ЗУНР не вдалося вистояти, але негативний досвід - теж досвід. Нині ж ЗУНР незаслужено забута, і дарма, адже вона засвідчила прагнення українців Австро-Угорської імперії жити в незалежній державі.

«Підняти прапор ЗУНР над Ратушею планували фізично, на квадрокоптері. Пристрій мав зафільмувати це на відео. І хоча техніка підвела, акція вдалася», - зазначив організатор акції Олег Хавич. Попри невтішну ситуацію з фізичним підняттям прапора, учасники акції не втратили гумору, роздавали присутнім на площі людям прапорці та календарики з символікою ЗУНР. Також пропонували скуштувати гарячі чай, каву та глінтвейн. З намету, прикрашеного символікою ЗУНР, лунали пісні Українських Січових Стрільців.

Під час флеш-мобу активісти спільно з Волонтерським рухом Буковини збирали пожертви на лікування поранених у Чернівецькому військовому шпиталі.

За матеріалами ТК "Чернівецький промінь", БукІнфо

Відеозвіт з акції можна переглянути тут >>>

Опитування

Що треба відзначати 30 червня?