Новини


96-ту річницю проголошення ЗУНР відзначили у Тернополі


Традиційно у Тернополі заснування Західноукраїнської Народної республіки відзначили пам’ятною ходою від Катедрального собору до могил січових стрільців на Микулинецькому кладовищі.

Там поминальною молитвою вшанували пам’ять січовиків, воїнів УПА, репресованих, які втратили життя заради волі України. Цьогоріч до переліку героїв додалися "Небесна сотня" та бійці, які полягли захищаючи нашу незалежність на Сході.

Священики відслужили поминальну службу, громадські діячі та очільники області виголосили короткі промови. Присутні вшанували стрілецтво й теперішніх захисників України хвилиною мовчання, поклали запалені свічки і квіти до могил та пам’ятних хрестів меморіального комплексу.

Історія Західно-Української Народної Республіки була недовгою, але героїчною, і ще раз підтвердила прагнення українців мати власну державу. 

-  Сьогодні цей день святкує вся Західна Україна, - каже тернополянка Катерина Лесик. -  Це дуже важливо, щоб наші діти знали нашу героїчну історію. Тому ми повинні розповідати їм про наших героїв, які боролись за Україну колись і тих, хто бориться зараз. 

Серед колони, яка пройшла містом були і стдуенти різних навчальних закладів.

- Ми не могли оминути цей день, адже це наша історія, - каже студент Галицького коледжу Андрій. - Молодь має знати історію свого народу та своєї держави. І пам'ятати про своїх героїв.

За матеріалами Te-news, 20 хвилин-Тернопіль

Опитування

Що треба відзначати 30 червня?