Новини


Франківчани марширували з нагоди 96 річниці утворення ЗУНР


31 жовтня в Івано-Франківську відзначили 96 річницю проголошення Західно-Української Народної Республіки.

Урочистою ходою громадськості від приміщення обласної і міської влади до будинку правосуддя розпочалося 31 жовтня в Івано-Франківську відзначення 96-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. У січні-травні 1919 року в тодішньому Станіславі саме в цьому будинку працював уряд ЗУНР, тут бували Володимир Винниченко, Михайло Грушевський, Симон Петлюра.

Учасники ходи поклали квіти до пам’ятника діячам ЗУНР та провели біля нього святкове віче за участю представників влади і політичних партій, громадськості, ветеранів ОУН-УПА. Під час виступів згадували історію, позитивні кроки і помилки Західно-Української Народної Республіки. Серед останніх – те, що не зуміли об’єднатися. За словами заступника міського голови Івано-Франківська Михайла Вереса, про це слід пам’ятати зараз, бо «сьогодні лінія фронту нашої незалежності, існування самостійної Української держави лежить не тільки на сході, де гинуть наші бійці, сьогодні ця лінія фронту лежить і у Верховній Раді, біля кабінетів президента і уряду».

Історію Західно-Української  Народної Республіки учасники акції порівнювали з сучасними подіями в Україні. Іванофранківець Михайло зазначив, що започаткований із утворенням ЗУНР процес формування української державності триває і сьогодні. «І це ще раз говорить про те, що не потрібно зупинятись.  Державність треба відстоювати і надалі, зміцнювати і завжди стерегти її», – наголосив він. Чоловік додав, що об’єднавчі процеси в Україні зупинити вже не можна.

Натомість учасниця ходи Христина звернула увагу на те, що українська історія  повторюється. «ЗУНР анексували, розірвати Україну хочуть і зараз. Чомусь в історії України це повторюється – виток за витком. Цікаво, чому так відбувається, очевидно, в нас має утвердитись свідомість, тоді таких проблем не буде», – відзначила жінка.

За матералами Радіо "Свобода", ZIK.

Опитування

Що треба відзначати 30 червня?