Київ кинув проти буковинських контрабандистів авіацію (ФОТО)

3 липня 2017

До Чернівців для боротьби з контрабандою на кордоні з Румунією прибули резерви Прикордонної служби України.

Після недавнього "бунту контрабандистів" начальник Прикордонної служби України Віктор Назаренко віддав наказ провести операцію "Кордон-2017" на ділянці відділу "Селятин" Чернівецького прикордонного загону. Як розповів начальник західного регіонального управління Державної прикордонної служби України генерал-майор Володимир Єгоров, триватиме вона принаймні місяць, а далі - залежитиме від оперативної обстановки. 

- Для цього нам надана навіть прикордонна авіація, зокрема, безпілотники та літак-розвідник "Даймонд". Також до чернівецьких бійців прикомандирували мобільний загін оперативного реагування "Бортничі". Це військовослужбовці, які пройшли відповідний вишкіл. Вони можуть діяти тривалий термін автономно, без підтримки. Мають відповідні екіпірування, зброю та морально-фізичну підготовку. Також це особовий склад прикордонної комендатури швидкого реагування із Львівської області. На жаль, таких підготовлених бійців доводиться використовувати не на Сході, а на кордоні з нашими європейськими партнери, - заявив пан Єгоров під час церемонії благословіння спецназівців на несення служби.

Транспортом спецназівці оснащені справді за найвищими столичними мірками: начальство - на "Туарезі", собаки - в кузові "Амарока", решта - на новеньких мікроавтобусах, причому теж виробництва Volkswagen, що наводить на думку про спонсорську допомогу Німеччини. Інше питання - чи зможуть ці бусики проїхати лісовими карпатськими дорогами, чи операція проти контрабандистів перетвориться у звичні для українських силовиків "зачистки" мирного населення.

Як відомо, 25 червня близько 70 людей спробували заблокувати прикордонний наряд відділу "Селятин", аби відбити 18 ящиків сигарет, які прикордонники виявили на державному кордоні. Для блокування дій прикордонного наряду вони також залучили жінок та дітей. Кілька молодиків навіть спробували силою витягти сигарети з транспортного засобу, у зв’язку з цим прикордонний наряд змушений був здійснити кілька попереджувальних пострілів з табельної зброї. На місце події разом із піднятими прикордонними резервами прибули і представники Національної поліції. Спільними діями прикордонний наряд розблокували.

За матеріалами видання "Молодий буковинець"