Новини


У Львові вандали осквернили дві синагоги


3 липня невідомі кинули "коктейль Молотова" в єдину діючу львівську синагогу на вул. Братів Міхновських, 4. Окрім того вандали залишили образливі вислови на будівлі синагоги, розташованої по вул. Вугільній, 3.

Як уточнила директор Всеукраїнського єврейського благодійного фонду Хесед-Ар’є Адель Діанова, вандали кинули "коктейль Молотова" у вікно діючої синагоги, однак він вдарився об стіну між вікнами, після чого впав на подвір'я, де й згорів.

А на колишньому будинку юдейської громади написали образливі написи – "Геть жидівську владу" та "Жиди, пам'ятайте 1 липня" – вочевидь натякаючи на погроми, які відбувалися у Львові з 30 червня по 2 липня 1941 року, коли в місті було вбито понад сім тисяч євреїв. За даними міжнародних організацій, у цих злочинах активну участь брали активісти ОУН та військовослужбовці батальйону абвера "Нахтіґаль", яким командував Роман Шухевич.

"Ми суворо засуджуємо акти вандалізму, які відбулись у Львові. Винні мають бути притягнуті до відповідальності. Звертаємось до правоохоронних органів, аби максимально оперативно розслідувати ці дії. Львів завжди був, є і буде містом толерантним", – зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко. Реакції правоохоронців наразі немає.

Як повідомляв ЗУНР, 30 червня – 2 липня у Льові відбувся #ШухевичФест.

Опитування

Що треба відзначати 30 червня?