На «Буковинських зустрічах» відтворили народні традиції

2 липня 2017

1-2 липня Чернівецька область прийняла етап XXVIII Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі», учасниками якого стали фольклорні колективи з України, Польщі та Румунії.

Розпочали фестивальну програму творчі зустрічі із закордонними колективами, які відбулися 1 липня в Чернівцях, Герці та Банилові. Основне дійство ж відбувалися 2 липня у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту, де гості свята мали нагоду побачити відразу два колоритні свята: «Буковинське весілля» та «Івана Купала».

Як зазначають співорганізатори заходу, головна мета і найбільший пріоритет «Буковинських зустрічей» - збереження народних традицій. Буковинці України, Польщі, Румунії та Угорщини (представники країн-учасниць фестивалю) демонструють специфіку збережених унікальних родових обрядів та традицій, котрі є засадничими у традиційній культурі народу.

Головні учасники яскравого і мультикультурного дійства «Буковинське весілля» були ґазда - Микола Шкрібляк та ґаздиня - Галина Марараш, які повели гостей багатим і колоритним буковинським весіллям у його українському, польському та румунському варіантах.

З унікальними буковинськими обрядами відвідувачів свята знайомили колективи з Польщі, Румунії, а також народні аматорські колективи з Чернівецької області. Не менш цікавим для відвідувачів стало відтворення купальських традицій, до котрого задіювали всіх охочих. Символічне запалення ватри і танці біля вогню стали завершальними в багатому фестивальному дійстві.

Цього року Міжнародний фестиваль "Буковинські зустрічі" розпочався 21 - 25 червня у Польщі, далі його акції тривали в Україні, а відтак 28-30 липня фестивальні презентації продовжаться в Румунії (Кимпулунг Молодовенеск), а 4 - 6 серпня - в Угорщині (Боньхад). Завершиться фестиваль 26-27 серпня в Джержонюві (Польща).